Hakkımızda

Firma Profili

Firmamız, MANNESMANN Kimya ve Arıtma Sanayi Ticaret Ltd. Şti., 1999 yılında tamamı yabancı sermaye ile İstanbul’da kurulmuştur. Başlıca Türkiye ve Rusya pazarında olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firmamız, kuruluşundan bu yana, çevre teknolojisi endüstrisine odaklanmış ve Su Tasarrufu Teknolojisinde oluşturduğu geniş AR-GE birikimi ile sektöründe ilerlemeye başlamıştır. Günümüzde, Türkiye’deki operasyonları dışında, Rusya’da yapı kimyasalları alanında da faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir.

Firmamızın Türkiye’deki ana faaliyet alanı, su tasarruf teknolojileri üzerinde olup tesisat endüstrisinin önde gelen armatür, tesisat, filtrasyon, ısıtma ürünleri üreticilerine, toptan ve perakende ticaretine, ulusal tedarikçi olarak hizmet vermektedir. Şirketimizin kendine ait patent ve enjeksiyon baskı kalıpları ile üretmekte olduğu ürünlerin dışında, aynı alandaki uluslararası 3 büyük üretici firmanın Türkiye distribütörlüklerini yürüterek musluk batarya ve duşlara uygulanan muhtelif su tasarruf ürünleri ithal etmeye devam etmektedir. Bu ürünler %70 su tasarrufu + %26 enerji tasarrufu sağlamakta, ev ve işyerlerine yönelik küçük yatırımlar ile büyük tasarruf oranları sunmaktadır. Modüler yapıda olan bu ürünler, suyun akışına şekil vermekte, akış miktarlarını düzenlemekte ve su israfını önleyerek kullanılabilir suyun kirlenmesine engel olmaktadır. Kısa süre içerisinde kendi yatırımını amorti eden bu ürünler, kolay montajı ve uzun ömrü ile diğer ürünlerden farklı bir konumda bulunuyor.

Öte yandan firmamız 2004 yılından bu yana inşaat kimyasalları ihracatında ağırlıklı olarak Rusya pazarında da faaliyet göstermektedir. İnşaat kimyasalları kapsamında firmamız; başta silikon, poliüretan köpük, poliüretan mastik, akrilik mastik gibi derz dolgu malzemeleri olmak üzere ürün gamında su ve solvent bazlı yapıştırıcılar da bulundurmaktadır. Ürünlerin tamamı kendi markalarımız adı altında başta Rusya olmak üzere hedeflediği diğer ihracat pazarlarında piyasaya sunulmaktadır.

MANNESMANN, kurulduğu günden bu güne kadar teknolojik yenilikleri takip eden, müşteri ihtiyaçlarının çözümüne öncelik veren politikası ile sektörün tanınan firmalarından biri olarak tanınmaktadır.

Halen 7 çalışanı, 220 m2 ofis alanı, 170 m2'lik üretim yeri ve 45 m2 depolama alanı ile bölgesinde ve sektöründe iyi tanınan bir kuruluş olarak, hızla gelişimine devam etmektedir. Ürün gruplarımızda yer alan su tasarruf ekipmanları ve inşaat kimyasalları aşağıdaki gibi özetlenebilir.

Su Tasarruf Sistemleri

www.rcmannesmann.net Kurumsal Su Tasarruf Kartuşları
www.sutasarrufu.com.tr Su Tasarruf Ürünleri - Online Alışveriş Mağazası
www.hi-hippo.net Nitekli Evsel Su Tasarruf Perlatörler
www.auto-spout.net Fotoselli Musluk Otomatları

Su Tasarrufu konusunda, her türlü ekipman, proje, dizayn ve mühendislik faaliyetlerini, deneyimli satış kadrosuyla yürütmektedir. Temel çalışma prensibimiz, gerek toptan satışını gerçekleştirdiğimiz ekipman temini Toplu Alım Talepleri, gerekse projelendirme ve mühendislik hizmetlerimizde, kurumsal müşterilerimize, en doğru, en güvenilir, en etkin ve ekonomik çözümleri sunmaktır.

Firmamız, operasyonlarını bu alanlarda, kendini ispatlamış uluslararası firmaların iş ortaklıkları ve distribütörlükleri ile güçlendirmiştir. Su Tasarrufu Ürünlerinde dünya uzmanı olarak kabul edilen muhtelif üreticilerin Türkiye mümessilliklerini yürüten firmamız, bu ürünlerin dağıtımını bayilik sistemiyle Türkiye’nin çeşitli illerine genişletmektedir.

İnşaat Kimyasalları www.profi-chemicals.com.tr

Şirketimiz aynı zamanda 8 yıldır inşaat kimyasal ürünlerinin tanıtımını ve yurtdışı satışını yapmaktadır. Yapı sektörüne yönelik hırdavat, nalburiye ve yapı kimyasalları ürün gruplarında tedarikini yaptığımız silikon, akrilik mastik, poliüretan mastik, inşaat ve panel yapıştırıcıları, tek komponentli poliüretan montaj köpük gibi profesyonel derz dolgu malzemeleri konusunda uzmanlaşmış olan firmamız, sektöre sunduğu kalitesi, yenilikleri, ürün çeşitliliği, yaptığı yatırımlar ve izlediği başarılı pazarlama stratejisiyle PROFI-CHEMICALS markası adı altında, Türkiye'nin bir çok il ve ilçesinde geliştirmiş olduğu geniş dağıtım ağı sayesinde, ürünlerini kolay ve sorunsuz bir şekilde kullanıcılarına ulaştırmakta, 12'yi aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracatlarla şimdiden saygın markalar arasındaki yerini almaya başlamıştır.

Ürünlerimizin her biri, kendi dalında lider veya önde gelen Avrupalı üreticilerin imal ettikleri hammaddeden üretilmiş olup üstün kaliteli ve uzun ömürlü profesyonel inşaat derz dolgu malzemeleridir.

Ayrıca Çevre Teknolojileri ve Su Tasarrufu konularında yurtiçi ve yurtdışı seminerler, fuarlar ve organizasyonlara katılım sağlayarak, konu ile ilgili son yenilikleri takip etmekte ve kendi çözüm sistemlerimizi bunlara göre adapte etmekteyiz.

MİSYONUMUZ, su tasarrufu alanında, en etkili ve yeni teknolojileri kullanarak, ekipman & sistem tedariklerimiz ve projelerimiz ile ülkemizin ve çevre bölgelerimizin su tasarrufu konusundaki ihtiyaçlarına en etkin çözümleri getirmek ve böylece dünya su kaynaklarının daha verimli bir şekilde değerlendirilmesine katkıda bulunmaktır.

VİZYONUMUZ ise Su Tasarrufu sektörlerinde emin adımlarla ilerleyerek, Türkiye’nın dışında da, başta çevre bölge ülkelerde olmak üzere, bu konudaki lider firmalardan biri haline gelmektir.